Regele Spaniei reacționează dur față de situaţia din Catalonia: „E extrem de gravă, în afara legii…
Regele Spaniei Felipe al VI-lea i-a condamnat marţi seara, într-un discurs televizat, pe organizatorii referendumului de duminică pe tema independenţei în Catalonia, pe care i-a avertizat că s-au plasat ”în afara legii şi democraţiei”,…