Părintele Cezar Axinte despre DEMONIZAREA LUMII prin DESFRÂNAREA NERUȘINATĂ, IDEOLOGIA DE GEN, ACCEPTAREA PRUNCUCIDERII ș.a.: “Pare că între poporul român şi Dumnezeu este un munte uriaş de păcate. Astăzi, LUCRAREA DEMONICĂ a cuprins tot pământul, a îmbibat totul. În anii care vor veni, lucrarea demonică va fi considerată ca fiind NORMALITATE“ Read more
”Episcopii ortodocși din Franța: „Notre-Dame este un loc de dialog cu istoria și de speranță în infinit Read more
IPS Ioachim, despre incendiul de la Notre-Dame: „Rațiunea nu-mi dă voie să accept că a fost mistuită de flăcări coroana de spini a Mântuitorului” Read more